Jablonec udělí podruhé cenu nadaným

Ve středu 14. června statutární město Jablonec nad Nisou udělí už podruhé Cenu pro nadané. Symbolické jablko, jehož autorkou je Veronika Černá, poputuje k nadaným žákům základních a studentům středních jabloneckých škol.


Cenu pro nadané udělilo statutární město poprvé v loňském roce a hned se setkala s velkým úspěchem jak u oceněných a jejich blízkých, tak u pedagogů. „A to bylo pro organizátora, oddělení školství, kultury a sportu, tou největší pobídkou pro pořádání ročníků dalších. A zároveň to byla i odpověď na otázku, zda Cena pro nadané je krok správným směrem,“ říká Lucie Kocourková za organizátory. Ti si odpověděli, že správný krok to je, neboť Jablonec nad Nisou má mnoho nadaných dětí a je škoda nedat to na vědomí i ostatním. Vyhlášení letošního ročníku bude ve středu 14. června od 18 hodin v městském divadle. „Před vlastním oceněním se všichni nominovaní podepíší do pamětní knihy. Tento slavnostní akt proběhne od 17 hodin v divadelním bufetu,“ doplňuje Kocourková s tím, že pamětní knihy pak budou vystavené při Dni památek.


Jablonec má hodně nadaných dětí


Základ Ceny pro nadané položil v roce 2016 tehdejší náměstek pro oblast humanitní Pavel Svoboda. Jejím cílem bylo ocenit děti a mladé lidi, kteří jsou výjimeční v některém oboru lidské činnosti - studium, umění a sport, nebo udělali nějaký výjimečný čin, například zachránili lidský život nebo nezištně někomu pomohli či trvale pomáhají.


„Letos máme nové partnery, kteří s námi na Ceně pro nadané spolupracují. Těmi jsou Nadace Preciosa, Nadace Jablotron a SPORT Jablonec, s.r.o. Právě díky nim oceněné děti dostanou zajímavé ceny v každé kategorii, jejíž patron jim je předá. Patronem kategorie sport je Nikola Sudová, kategorii studium reprezentuje Dalibor Dědek a Nadace Jablotron. Patron kategorie umění je tak trochu dárkem pro všechny přítomné a mimořádný počin náleží Andree Kroupové, ředitelce Nadace Preciosa,“ říká náměstek pro humanitní odbor Miloš Zahradník, který převzal nad Cenou pro nadané záštitu.

Sbírka pro Matýska


Letošní ročník dostane ještě další, charitativní rozměr, neboť každý z oceněných dostane kromě ceny ve své kategorii od patrona a jablka od města také malého andělíčka, jež od Nadace Preciosa město Jablonec zakoupilo. Andělíčci budou také k zakoupení za 50 korun ve foyeru divadla před i po slavnostním vyhlášení Cen pro nadané. „Tím, že si andělíčka koupíte, přispějete na malého Matýska z Jablonce, který trpí cystickou fibrózou. Naším cílem je koupit Matýskovi speciální přístroj včetně membrán, které mu ulehčí dýchání,“ říká Martina Mosthagen, projektová manažerka Nadace Preciosa.  

Více o Ceně pro nadané včetně fotografií z minulého ročníku a představení letošních nominovaných na www.cenapronadane.cz.

 

Aktuality
BOWLING
BOWLING

Mimo provoz.

21. 01. 2020
více
SAUNOVÉ CEREMONIÁLY
SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

Zažijte saunu.

01. 01. 2020
více
FOTOKOUTEK
FOTOKOUTEK

Skvělé zážitky si žádají nezapomenutelnou vzpomínku.

07. 01. 2020
více
FAUNA TRHY
FAUNA TRHY

Pravidelná setkání milovníků zvířat.

01. 01. 2020
více
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?

Stojí za přečtení

01. 12. 2019
více

Mapa
Kontakt
Telefon: (+420) 485 249 202
E-mail: concierge@hotelbabylon.cz
Volná místa E-shop Babylon Liberec
© 2020 Centrum Babylon, a. s. Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.