Liberecké Centrum Babylon bude hostit mistrovství Evropy ve hře GO

Nejlepší evropští hráči go – poslední logické hry, v níž počítače nedokáží porazit člověka – se ve dnech 26. července až 8. srpna 2015 sjedou do libereckého Centra Babylon, aby zde bojovali o titul mistra Evropy. Bude se jednat o jednu z největších sportovních akcí, která se letos bude v Libereckém kraji konat.

„V tuto chvíli je už zaregistrováno přes 650 hráčů z 39 zemí. Dohromady očekáváme účast 800 hráčů, a to nejen z Evropy, ale z celého světa, hlavně z Asie,“ říká předseda organizačního výboru Vladimír Daněk.

Vedle samotného mistrovství Evropy v Liberci proběhne – pod společným názvem 59. evropský kongres go – také celá řada dalších akcí, které mají spojitost s hrou go: finále mistrovství Evropy týmů, mnoho vedlejších turnajů, rozbory partií profesionálními hráči, turnaj počítačových programů či vědecká konference, která se bude mimo jiné věnovat umělé inteligenci ve hře go.

„Velmi nás těší, že Centrum Babylon může hostit tuto událost mezinárodního charakteru a poskytnout zázemí hráčům z celého světa. V průběhu června se u nás rovněž uskuteční doprovodný program, který zájemcům přiblíží pravidla a historii go a poskytne možnost vyzkoušet si hru na vlastní kůži,“ řekl generální ředitel Centra Babylon Daniel Vajner.

Mezi favority na mistrovský titul budou patřit také čeští hráči – zvláště mistr Evropy z roku 2012 Jan Šimara, aktuální česká jednička Lukáš Podpěra, který se nedávno vrátil z půlročního studia go v Číně, dvojnásobný juniorský mistr Evropy Ondřej Šilt nebo bývalý studentský mistr Evropy Jan Hora. Dobrý výsledek bude chtít také předvést liberecká Martina Šimůnková, mnohonásobná mistryně republiky, bývalá mistryně Evropy v párovém go a třetí na ME žen.

Co je to go?

Go nejstarší desková hra na světě. Vznikla před 4-5 tisíci let v Číně. Odtud se rozšířila po celé východní Asii, kde je dodnes velmi populární; v posledních desetiletích však získává čím dál více příznivců i v dalších částech světa. Pravidla go jsou velmi jednoduchá a zvládnou je i malé děti: Dva hráči střídavě pokládají na desku své kameny a snaží se ohraničit si co největší území a zároveň obklíčit co nejvíce kamenů soupeře. I přes jednoduchost pravidel má go obrovský počet variant – zhruba 10800, což je nesrovnatelně více než např. u šachů (10200). To je také důvod, proč go zůstává poslední logickou hrou, v níž ještě počítače nedokáží porazit její nejsilnější hráče.

Více o Centru Babylon

 Centrum Babylon je unikátní zábavní, hotelový a kongresový komplex nabízející široké spektrum služeb pro jednotlivce i celou rodinu. V jedinečném komplexu se nachází Lunapark, Laser game, iQpark, Labyrint a rozsáhlý Aquapark se čtyřmi tobogány, whirlpoolem, romantickou jeskyní a divokou řekou. Čtyřhvězdičkový Hotel Babylon nabízí luxusní ubytování v centru Liberce a moderní Wellness centrum se širokou škálou blahodárně působících relaxačních terapií, saun a širokým spektrem masáží.

GO

Aktuality
Prodlužování voucherů
Prodlužování voucherů

informace

15. 01. 2021
více
E-shop – upozornění!
TAJEMNÁ INDONÉSIE
TAJEMNÁ INDONÉSIE

7. 2. - 31. 10. 2020.

Největší výstava svého druhu.

26. 05. 2020
více
FAUNA TRHY
FAUNA TRHY

Pravidelná setkání milovníků zvířat.

26. 05. 2020
více
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?

Stojí za přečtení

01. 03. 2020
více

Mapa
Kontakt
Telefon: (+420) 485 249 202
E-mail: concierge@hotelbabylon.cz
Volná místa E-shop Babylon Liberec
© 2021 Centrum Babylon, a. s. Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.