miniZOO

Seznamte se s obyvateli hadího chrámu :)

AGAMA VOUSATÁ (Pogona vitticeps)


Ahoj,
jsem agama z čeledi agamovitých a mým přirozeným domovem je východ Austrálie, kde patřím mezi chráněné živočichy. Ve volné přírodě běhám po suchých stepích a v oblastech s nedostatkem srážek. Mám žluté, světle hnědé až hnědočervené zbarvení kůže, kterou na rozdíl od hadů svlékám pouze k trnitým výrůstkům na hlavě. Dorůstám až do délky 60 cm a velmi obratně šplhám po stromech a sloupech. Dožívám se i 15 let a nejvíc si pochutnám na hmyzu a pavoucích.

agama

KOSMAN ZAKRSLÝ (Callithrix pygmaea)


Zdravím,
mé jméno je kosman zakrslý a právem si ho zasloužím. Dosahuji maximální délky 35 cm, kde polovinu tvoří pouze ocas, a s váhou do 140 gramů patřím mezi jedny z nejmenších primátů. Jsem ale velmi mrštný a dokážu doskočit až 5 metrů. Moje drobná velikost je ale snadnou kořistí pro dravce, proto často pohyb střídám s nehybnou strnulostí. Většinu dne trávím v korunách stromů, na zem slézám jen minimálně za potravou. K obědu mám nejčastěji hmyz a dožívám se 11 let.

opicky

 

ŽELVA NÁDHERNÁ (Trachemys scripta elegans)


Dobrý den,
jsem nádherná, želva nádherná a patřím k nejchovanějším druhům sladkovodních želv na světě. V přírodě se vyskytuji od jihovýchodu USA až po severozápad Jižní Ameriky. Mojí největší ozdobou je tmavě oranžová až rudá skvrna či proužek na stranách hlavy. Dorůstám až do délky 30 cm. Velmi dobře plavu, protože 14 % z mého tělesného objemu tvoří vzduch, který mě nadnáší. Abych zůstala nádherná i nadále, jednou za čas obnovím svůj krunýř svléknutím svrchních vrstev. Narozeniny mohu oslavit až 40krát.

želva

KRAJTA TMAVÁ ALBÍN (Python m. bivitatus albino)


Ahoj,
jsem krajta tmavá albín, vážím až 100 kg a můžu měřit i 8 metrů. Ve volné přírodě se vyskytuji na Barmě, v Indonésii a jižní Číně, nejraději mám husté lesy a džungle. Potkáme mě výjimečně, patřím k vzácným druhům hadů a žiji převážně teraristicky. Nejsem žádný drobeček a plazení po stromech je pro mě náročné, proto raději plavu. Nejraději lovím v noci po setmění. Nepohrdnu jakýmkoliv savcem vhodné velikosti, hravě si ale poradím i s menším aligátorem.

krajta

 

ŽELVA ZELENAVÁ (Testudo hermanni)


Dobrý den,
jsem želva zelenavá a vyskytuji se v jižní části Apeninského poloostrova, na Balkánu nebo Sicílii. Vybírám si spíše písčitá místa v blízkosti keřů a křovin, kam se můžu schovat před prudkým slunečním svitem. Dorostu do 28 cm a holky můžou vážit až 2 kg! Dobře mi dělá velké teplíčko. Ráda jím luční rostliny jako např. jitrocel nebo pampelišky, ale nepohrdnu ani zeleninou nebo ovocem. V zimě mi prospívá čínské zelí. Narozeniny mohu slavit až 100krát!

želva

Aktuality
Nové atrakce v Lunaparku!
Nové atrakce v Lunaparku!

Přijďte si je vyzkoušet!

27. 03. 2018
více
Vylepšená expozice Vodní svět
Vylepšená expozice Vodní svět

v iQPARKU od 20. 3.

16. 03. 2018
více
Proč cítíme v Aquaparku chlor?
Proč cítíme v Aquaparku chlor?

Stojí za přečtení.

09. 02. 2018
více
9D Virtual reality
9D Virtual reality

Nový rozměr zábavy.

15. 12. 2017
více
Nový čipový systém
Nový čipový systém

v Aquaparku.

27. 09. 2017
více
Nové parkoviště
Nové parkoviště

Nové parkoviště CENTRA BABYLON v provozu.

11. 01. 2017
více

Mapa
Kontakt
Telefon: (+420) 485 249 202
E-mail: concierge@centrumbabylon.cz
Volná místa E-shop Babylon Liberec
© 2018 Centrum Babylon, a. s. Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.