V libereckém Centru Babylon startuje mistrovství Evropy ve hře go

TISKOVÁ ZPRÁVA

V libereckém Centru Babylon startuje mistrovství Evropy ve hře go

Liberec, 23. července – Nejlepší evropští hráči go – poslední logické hry, v níž počítače nedokáží porazit člověka – se ve dnech 24. července až 8. srpna 2015 sjedou do libereckého Centra Babylon, aby zde bojovali o titul mistra Evropy.

„V tuto chvíli je už zaregistrováno 850 účastníků ze 44 zemí. Hlavní turnaj se bude hrát jako otevřený, proto se šampionátu zúčastní nejen hráči z Evropy, ale také z Asie, Ameriky či dokonce z Austrálie,“ říká předseda České asociace go Vladimír Daněk.

Mezi 24 hráči v top skupině budou bojovat také čtyři Češi: mistr Evropy z roku 2012 Jan Šimara a bývalí juniorští mistři a vicemistři Evropy Ondřej Šilt, Lukáš Podpěra a Jan Prokop. „České vyhlídky na úspěch proto vidím velmi nadějně,“ dodává Daněk.

Program mistrovství Evropy v go

24. - 25. 7. – finále mistrovství Evropy týmů

26. 7. – 2. 8. – mistrovství Evropy

26. 7. – 8. 8. – hlavní otevřený turnaj

29. 7. od 16 do 18 hodin – kurzy hry go před libereckou radnicí

29. 7. – turnaj počítačových programů hrajících go

30. 7. – vědecká konference o go

+ 12 vedlejších turnajů a další doprovodné akce

Vedle samotného mistrovství Evropy v Liberci proběhne celá řada dalších akcí: finále mistrovství Evropy týmů, otevřený hlavní turnaj, dvanáct vedlejších turnajů, rozbory partií profesionálními hráči, turnaj počítačových programů hrajících go či vědecká konference, která se bude mimo jiné věnovat umělé inteligenci ve hře go.

Mistrovství Evropy ve hře go je jednou z největších akcí, která se v Libereckém kraji v letošním roce koná. Kapacita hotelu nám umožňuje ubytovat stovky hráčů z celého světa a kongresové prostory poskytnou zázemí pro všechny turnaje, vědeckou konferenci o go i doprovodný program. Věříme, že tato bezpochyby zajímavá událost splní očekávání všech účastníků a bude vítaným zpestřením pro ostatní hosty,“ řekl generální ředitel Centra Babylon Daniel Vajner.

S hrou go se může do libereckého Centra Babylon seznámit kdokoliv. Veškeré turnaje jsou volně přístupné. Na místě budou dobrovolníci, kteří budou připraveni zájemcům vysvětlit pravidla. Kromě toho 29. července od 16 do 18 hodin před libereckou radnicí proběhnou kurzy hry go pro veřejnost.

Co je to go?

Go nejstarší desková hra na světě. Vznikla před 4-5 tisíci let v Číně. Odtud se rozšířila po celé východní Asii, kde je dodnes velmi populární. V posledních desetiletích však získává čím dál více příznivců i v dalších částech světa. Pravidla go jsou velmi jednoduchá a zvládnou je i malé děti: Dva hráči střídavě pokládají na desku své kameny a snaží se ohraničit si co největší území a zároveň obklíčit co nejvíce kamenů soupeře. I přes jednoduchost pravidel má go obrovský počet kombinací – zhruba 10800, což je nepředstavitelně více než např. u šachů (10200). To je také důvod, proč go zůstává poslední logickou hrou, v níž ještě počítače nedokáží porazit její nejsilnější hráče.

 

Mgr. Tomáš Grosser

tiskový mluvčí 59. evropského kongresu go

email: press@egc2015.cz

tel: 737 206 003

www.egc2015.cz/cs/

Více o Centru Babylon

Centrum Babylon je unikátní zábavní, hotelový a kongresový komplex nabízející široké spektrum služeb pro jednotlivce i celou rodinu. V jedinečném komplexu, který se stal nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Libereckém kraji za rok 2014, se nachází rozsáhlý Aquapark se čtyřmi tobogány, whirlpoolem, romantickou jeskyní a divokou řekou, Lunapark, iQPARK, Labyrint, Laser game a mnoho dalších zábavných atrakcí. Luxusní ubytování v centru Liberce nabízí WELLNESS
HOTEL BABYLON s wellness centrem se širokou škálou blahodárně působících relaxačních terapií, saun a masáží. Více informací naleznete na www.babylonliberec.cz a www.hotelbabylon.cz.

Aktuality
TÝDEN SAUNOVÁNÍ VE WELLNESS CENTRU
TÝDEN SAUNOVÁNÍ VE WELLNESS CENTRU

Týden za zdravé a správné saunování.

16. 10. 2019
více
HALLOWEEN V BABYLONU
HALLOWEEN V BABYLONU

29. - 30. 10. 2019

19. 09. 2019
více
LUNAPARK
LUNAPARK

Mini Tower mimo provoz.

01. 10. 2019
více
SAUNOVÉ CEREMONIÁLY
SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

Zažijte saunu.

01. 10. 2019
více
ZAOSTŘENO NA JIZERKY
ZAOSTŘENO NA JIZERKY

24. 9. - 30. 10. 2019

17. 09. 2019
více
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?

Stojí za přečtení

09. 02. 2018
více

Mapa
Kontakt
Telefon: (+420) 485 249 202
E-mail: concierge@hotelbabylon.cz
Volná místa E-shop Babylon Liberec
© 2019 Centrum Babylon, a. s. Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.