Více než 2 500 soutěžících tančí v Centru Babylon v Liberci

Více než 2 500 soutěžících tančí v Centru Babylon v Liberci

Liberec, 3. listopadu 2015 – Dnes v Centru Babylon proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství světa všech tanečních stylů a žánrů. World Dance Championship 2015 organizace WADF je tanečním svátkem, během kterého své umění předvedou děti, junioři i dospělí tanečníci z 20 zemí světa. Od 4. do 8. listopadu se představí více než 2 500 tanečníků z 20 zemí světa. Největší konkurence bude v latinsko-amerických, standardních a karibských tancích.

Tančit se bude každý den od 9.00 hodin ve dvou sálech a zakončen bude vždy slavnostním vyhlášením vítězů v pozdních večerních hodinách. „V následujících dnech se postupně představí více než 2 500 tanečníků se 109 tanečních škol a klubů z dvaceti zemí světa. O cenné kovy bude bojovat 1209 sólových tanečníků, 138 malých týmů, 104 velkých týmů a 50 showcases. Chybět nebudou dua, bude jich 788, ani tria, kterých bude 30,“ řekla organizátorka akce Ilona Šulcová.

Sedmý ročník nabídne nové kategorie i doprovodný program

Diváci se mohou těšit na nové disciplíny i doprovodný program. „Letos budou soutěžící poprvé soutěžit v  disciplíně Artistic Acrobatic Dance, ve které se představí například zkušení maďarští tanečníci. Letošní ročník nabídne i více doprovodného programu pro diváky, pro které je připraven například speciální retro stánek Pin-Up Make-up&Hair. Půjčit šaty, koupit mašle a mašličky a nechat vystylovat se může každý. Na památku si mohou pořídit i stylovou fotku ve fotokoutku,“ dodala Ilona Šulcová.  Konat se budou také divácké soutěže o vstupenky na atrakce Centra Babylon.

Vystoupí i 70letá tanečnice

Mezi soutěžícími budou mistři Evropy i světa, kteří přijedou obhájit a získat nové tituly. Soutěže se tradičně účastní tanečníci všech věkových kategorií od předškolních dětí přes juniory po dospělé. Nejstarší účastnici je 70 let,“ řekla ředitelka soutěže Ilona Šulcová. Výkony soutěžících bude hodnotit mezinárodní porota a zasednou v ní také profesionální tanečníci, kteří ve středu a ve čtvrtek povedou večerní společný „Tanec s hvězdami“. Patří mezi ně Marlon ``Swoosh`` Wallen, který spolupracuje s hvězdami jako Kylie Minouge, Madonna, Jay Sean a dalšími, Mickeyna Pospíšilová, několikanásobná mistryně ČR, vicemistryně světa a Evropy a tvář nejznámější francouzské streetové módy, nebo Klára „Daila“ Jansíková, profesionální orientální tanečnice, lektorka a choreografka, působící v České republice, Indii i jinde v zahraničí, Libor Hlaváček, baletní mistr a držitel ceny Thálie a další.

Podrobné informace:

Slavnostní zahájení:

Šampionát byl oficiálně zahájen na Open party, která se uskutečnila ve 21 hodin v sálu Expo Centra Babylon. Slavnostního zahájení se zúčastnili porotci, vedoucí výprav, organizační štáb, zástupci partnerů a sponzorů, prezident WADF, zahraniční soutěžící - držitelé titulů mistrů světa z loňského ročníku a další VIP hosté. 

Vyhlašovatel:

Vyhlašovatelem soutěže je mezinárodní organizace WADF v čele s presidentem Nils-Håkan Carlzonem. Pořadatelem soutěže je Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova pod vedením Mgr. Ilony Šulcové, ředitelkou soutěže a Mariana Šulce, víceprezidentem WADF.

Pořadatel a organizátor:

Pořadatelem je již tradičně Taneční a pohybová škola ILMA, která se věnuje taneční přípravě v široké škále tanečních žánrů a má dlouholetou tradici. Škola se věnuje disciplínám Couple Dance, jako jsou disciplíny Caribbean dance – Salsa, Merengue, Bachata, Latinsko-americkým a standardním technikám, i plesovým choreografiím. Výuka Street Dance – Hip Hop, Disco Dance, Break Dance, Electric Boogie, Disco Show, ale i taneční žánry R&B, břišní tance a další nejsou výjimkou. Všechny taneční žánry vyučují zkušení lektoři, kteří ve svém oboru dosáhli uznání nejen jako odborníci – mezinárodní porotci, ale též jako aktivní tanečníci, reprezentanti na mezinárodních soutěžích. Taneční škola se může pochlubit tituly mistrů České republiky i mistrů světa v dětských i dospělých kategoriích. Spolupořadatelem je ILMA AGENCY s.r.o za podpory ILMA z.s. a Slunečnice z.s.

Seznam přihlášených zemí:

Česká republika

Slovensko

Itálie

Srbsko

Chorvatsko

Černá Hora

Slovinsko

Španělsko

Francie

Belgie

Německo

Dánsko

Norsko

Švédsko

Bělorusko

Ukrajina

Rusko

Polsko

Turecko

Maďarsko

Rumunsko

Lotyšsko

Jihoafrická Republika

 

Seznam disciplín:

Street Dance (Hip Hip, House, Break Dance, Popping, Locking )

Pop Dance (Disco, Techno,..)

Belly Dance

Caribien Dance (Salsa, Bachata, Merenque)

Latinsko americké techniky (Rumba, Chacha, Jive, Samba, Paso Double)

Standardní techniky ( Waltz ,Valčík, Tango, Slowfox, Qiuckstep)

Tradiční tance (Polka, Mazurka, Tango Argentino, Čardáš, .....)

Ethnic Dance, Jazz Dance

Modern Dance

Contemporary Dance

Balet

Tap Dance

Freestyle techniky (Cheer Dance, Pompon Dance, Repeat Dance....)

Hlavní partneři akce:

Liberecký kraj

Město Liberec

CENTRUM BABYLON a.s.

Nadace Preciosa

Pivovar Svijany

Domy Petříček

Mediální partneři akce:

Country radio

Radio KISS Delta

Český rozhlas SEVER

Vstupné pro veřejnost:

270,- Kč / den

600,- Kč / 3 dny

1000,- Kč/ celá akce

Více informací podá:

Markéta Franicová

ILMA AGENCY s.r.o.

franicova@ilmaagency.cz

franicova@gmail.com

tel.: +420 723 074 999

a

Mgr. Ilona Šulcová

Ředitelka soutěže

TaPŠ ILMA

tapsilma@gmail.com

tel.: +420 603 398 898

www.latinofestival.cz

www.worldartdance.com

www.ilma.cz

www.ilmaagency.cz

Aktuality
Prodlužování voucherů
Prodlužování voucherů

informace

15. 01. 2021
více
E-shop – upozornění!
TAJEMNÁ INDONÉSIE
TAJEMNÁ INDONÉSIE

7. 2. - 31. 10. 2020.

Největší výstava svého druhu.

26. 05. 2020
více
FAUNA TRHY
FAUNA TRHY

Pravidelná setkání milovníků zvířat.

26. 05. 2020
více
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?
PROČ CÍTÍME V AQUAPARKU CHLOR?

Stojí za přečtení

01. 03. 2020
více

Mapa
Kontakt
Telefon: (+420) 485 249 202
E-mail: concierge@hotelbabylon.cz
Volná místa E-shop Babylon Liberec
© 2021 Centrum Babylon, a. s. Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.